среда, 18 мая 2016 г.

Готуємось до випускного

           Ну ось і випускний не за горами. Залишилися останні штрихи. Дивлюся у таблицю оцінювання нашої групи і розумію, яку колосальну роботу ми виконали, скільки труднощів подолали, скільки нових знань і навичок здобули. 
Те, що ще пару  місяців тому було невідомим і незрозумілим, тепер відкрилося новою сторінкою у професійній діяльності. Створений мною проект, можливо й не є таким уже глобальним, але особисто мені він допоміг навчитися працювати з новими для мене сервісами GOOGLE, намітити подальші перспективи викладання інформатики в початковій школі.

Робота над  проектом для мене ропочалася зі створення блогу. Це була для мене новинка, оскільки блогами я користуваллася, а ось власного не мала. 

Далі потрібно було скласти план навчального проекту. Цей етап зайняв у мене досить багато часу, а саме виношування ідеї. Ну, така вже я людина: довго розмірковую і швидко роблю.

Робота з публікаціями теж для мене була новою. Якось не доводилося самій створювати буклети. Тому буклет для батьків теж став певним тренінгом.

Дуже люблю працювати з презенаціями . Було цікаво отримати кінцевий продукт у вигляді вчительської та учнівської презентацій. Поряд з цим були ще робота з таблицею оцінювання, календарем, визначення критеріїв формуючого оцінювання, самооцінювання та взаємооцінювання, розміщення гумористичного мотиватора на віртуальній дошці, ведення особистого щоденника тощо. 

Результатом двомісячної праці стало створення портфоліо на сайті WIKI.

Закінчується навчання тренерів з інформатики за програмою Новий Основний курс Програми Intel® «Навчання для майбутнього» (V 10.0). Хочеться від усієї душі подякувати нашому тренеру Олійник Лії Миколаївні за прекрасну організацію роботи, за готовність завжди прийти на допомогу, пояснити, підштовхнути у правильному напрямку.

Окрема подяка моїм колегам Термер Тетяні, Деменко Світлані, Панченко Світлані, Саскевич Олені, Тищенко Лілії, які були попереду, показували приклад. Ви теж стали для мене певною мірою тренерами. 


вторник, 17 мая 2016 г.

Самооцінювання блогу

        Мета мого блогу полягає в поширенні інформації і моїх думок щодо теми проекту “Безпека в Інтернеті”. Я щиро ділюся з читачами своїми думками та висновками, зробленими в результаті роботи.Інформація на моємо блозі - це здебільшого моя точка зору і моє власне бачення проблеми. Проте, я пам’ятаю, що результат моєї праці - це частка спільного проекту під назвою “дистанційна школа” і від мого успіху залежить результат всієї групи 63 -А.

Формуюче оцінювання

Термін “Формуюче оцінювання”спочатку розуміла не дуже чітко. Після перегляду публікацій у нашій віртуальній класній кімнаті та ознайомившись із досвідом колег картина стала прояснюватись. Виявилось, що формуюче оцінювання, це те, що я вже давно роблю на своїх уроках. Цей метод дозволяє мені і моїм учням сформувати реальну картину засвоєння ними певних вмінь та навичок, виявити попередній досвід, намітити цілі для подальшої роботи. Також він дозволяє учням співставити власну самооцінку із оцінкою вчителя та однокласників, розвиває критичне мислення, спонукає до самовдосконалення. Формуюче оцінювання стимулює нас не зупинятися на досягнутому.

понедельник, 16 мая 2016 г.

Зразок учнівської презентації

Повільно але неухильно наближається до логічного завершення моє навчання у дистанційній школі. Озираючись назад, розумію, наскільки багато серйозної і змістовної, а головне - корисної , роботи виконано. Ще одним етапом у створенні портфоліо проекта стало створення зразка учнівської презентації. Треба сказати, що, звичайно, це не робота учнів, а моє власне бачення результатів їхньої роботи в проекті “Безпека в Інтернеті”.

суббота, 14 мая 2016 г.

«Працюємо над навчальним проектом»

20 квітня 2016 року
Результати


Привіт усім, хто буде це читати. Я сьогодні дуже радію, адже , нарешті, завершила роботу над планом проекту. Довго довелося збиратися, поки дійшли до нього руки. Погана звичка - відкладати найважчу роботу на потім. Проте , окреслені Лією Миколаївною терміни захисту роботи підганяють швидше її виконувати.
   Що стосується складання плану проекту, то хочу сказати, що це, мабуть, важче, аніж усе решта, тому що треба побачити свій проект в цілому і в деталях, довелося підняти підручник, програму,  методичні матеріали, перш ніж  в уяві окреслився майбутній продукт. Також довелося співставляти, підручник із минулорічними змінами до програми з інформатики, проявити творчий підхід у визначенні шляхів реалізації проекту. Це досить великий обсяг роботи з огляду на величезний брак часу.
     Досить добре у мене вийшла презентація за обраною темою “Безпека в Інтернеті”.

    Сподіваюся, що до завершення навчання впораюся з усіма завданнями.

    Своїм колегам бажаю подолати лінощі , небажання  й усі інші причини , що заважають досягненню мети, і успішно завершити навчання!

Мій блог

13 квітня 2016 року

Результати


О, мій блог! Цікавий і складний для мене етап. Прийшлося дуже багато попрацювати, ознайомитися з правилами публікації на блозі, оформленням  сторінки тощо. Як завжди, Лія Миколаївна прийшла на допомогу з відеороликом. Не можу сказати, що було щось незрозумілим, проте працювати довелося , поєднуючи перегляд відеоролика з практичним виконанням завдання. Наш блог, це і є наше портфоліо. Дуже зручно зберігати свої напрацювання в інтернеті, не потрібні цілі стоси паперу, папок з різними написами, все це зберігатиметься у блозі.

«Розкладемо все по полицях»


29 березня 2016 року

Результати
Одразу хочу сказати величезне “ДЯКУЮ” Лії Миколаївні за відеоурок. Дійсно, все розкладено по полицях, наче для першокласників. Переглянула матеріал майже одразу, тільки ось виконувати доводиться, як завжди , далеко за північ. Відеоурок переглядаю частинами і намагаюся “підтягувати хвости”. Багато матеріалу для мене зовсім нового. Дуже корисною була інформація по роботі з профілем G+.  
Мої висновки:
Я пишаюся собою, тому що , хоч і не в потрібному темпі, та все ж НАВЧАЮСЯ. Для мене це дуже важливо, бо  я насправді дуже люблю навчатися.
Я не задоволена собою через те, що зупиняюся перед труднощами, замість того, щоб якомога швидше їх подолати.

  

Навчаємося з Google

 6 квітня 2016 року

Результати

Ну, ось і друге дистанційне заняття. Еліс учебная, надзвичайно приємно знову з тобою зустрітися. Для мене було дуже цікаво побачити, як працювати з кругами. Та , на жаль, не встигда додивитися відео до кінця. Та обіцяю - допрацюю все.
   Цього разу на дистанційній школі довелося багато роботи робити по-новій, бо через певні обставини зникли і блог і електронна пошта. Не скажу, що це мене засмутило тоді, коли вони зникли. Та зараз я без них виявилось, як без рук. І, хоча з поштою розібралася відносно швидко, проте Блог не вдавалося створити досить довго. І ось, після величезної кількості спроб, у мене він є!
    Мабуть, лише в процесі роботи на блозі, я зрозуміла, наскільки це цікаво, а головне - КОРИСНО!!! Адже це дає змогу позбутися гори паперів, на яких ми зберігаємо дорогоцінні скарби - наш досвід.
   Цього разу Лія Миколаївна знову прийшла на допомогу. Дякую!
Мої висновки:
Я пишаюся собою Ура! Нарешті вийшло створити Блог. Навіть оформила його. Яка розумниця!
Я не задоволена  собою , бо це треба було зробити раніше.

Розкладемо все по полицях

29 березня 2016 року

Результати
  Одразу хочу сказати величезне “ДЯКУЮ” Лії Миколаївні за відеоурок. Дійсно, все розкладено по полицях, наче для першокласників. Переглянула матеріал майже одразу, тільки ось виконувати доводиться, як завжди , далеко за північ. Відеоурок переглядаю частинами і намагаюся “підтягувати хвости”. Багато матеріалу для мене зовсім нового. Дуже корисною була інформація по роботі з профілем G+.  

Мої висновки:
Я пишаюся собою, тому що , хоч і не в потрібному темпі, та все ж НАВЧАЮСЯ. Для мене це дуже важливо, бо  я насправді дуже люблю навчатися.

Я не задоволена собою через те, що зупиняюся перед труднощами, замість того, щоб якомога швидше їх подолати.

воскресенье, 1 мая 2016 г.

Буклет для батьків

Метод проектів усе міцніше завойовує позиції одного з провідних у навчально - дослідницькій діяльності учнів. Значення цього методу збагнули, мабуть, уже всі вчителі, тому він стає для багатьох із нас улюбленим, особливо під час завдань творчого характеру. Окрім того, що учень має змогу поглибити, розширити знання з певної теми, метод проектів  є дуже перспективним  у плані виховання у дитини таких якостей, як вміння нестандартно мислити, самостійно працювати, розвивати комунікативні вміння та навички тощо. Звичайно, на перших порах дитина не може обійтися без допомоги дорослих (вчителя, батьків) і почувається невпевненою та безпорадною. І, оскільки, проект - це здебільшого робота позашкільна, то батькам також потрібно розуміти, для чого їхній дитині потрібно виконувати таке завдання. Представлений нижче буклет має на меті поінформувати та переконати батьків у доцільності використання методу проектів у шкільному навчанні.

воскресенье, 17 апреля 2016 г.

Дистанційний етап


21-22 березня 2016 року

«Щоб на курсі навчатись, треба зареєструватись»

Результати
21 березня я зареєструвалася для проходження курсів. Власне, труднощів у реєстрації не було. Зате була надзвичайна цікавість, адже про сайт WIKI до цього дня я ще не чула, тим більше не уявляю, як має виглядати портфоліо на цьому сайті. Та ще й довелося знову створювати пошту на gmail, бо її заблокували, поки комп не працював.


Мої висновки:
Я пишаюся собою, тому  що  я вже багато чого вмію, мені не складно виконувати дії у пошті, реєструватися на сайті, у мене чималий багаж знань.

Я не задоволена  собою, тому що не встигла зареєструватися на WIKI до очного тренінгу